Najczęściej zgłaszane problemy oraz wskazówki jak je rozwiązać: 1. Pomimo zapisania się w e-dziekanacie nie mam dostępu do kursu na platformie e-learningowej.

  Kursy e-learningowe dostępne są od 1 października. Jeżeli dokonano zapisu przez system e-dziekanatowy, dostęp zostanie nadany w ciągu 1 dnia roboczego. Jeżeli zostało złożone podanie o dostęp do kursu w Dziekanacie WSF, zostanie ono rozpatrzone w terminie określonym w Regulaminie WSF.

 2. Po obejrzeniu całego wykładu nie zapisuje się ocena.

  Niektóre wykłady są starszego typu i nie obsługują opcji zapisywania oceny. Nie należy się tym niepokoić, ponieważ sama ocena procentowa nie jest wymagana do zaliczenia kursu. W razie potrzeby istnieje możliwość  sprawdzenia aktywności studenta za pomocą tzw. logów serwera i raportów kursu widocznych dla wykładowcy.

  Kursy starszego i nowszego typu rozróżnić można po wyglądzie samego odtwarzacza. Tak wyglądają wykłady starszego typu:


  Tak wyglądają wykłady nowszego typu: 3. Pomimo kilkukrotnego obejrzenia tego samego wykładu nie zapisuje się ocena 100%.

  Przy każdej kolejnej próbie obejrzenia wykładu należy kliknąć "Rozpocznij nową próbę". 4. Dostępny jest tylko pierwszy wykład w kursie, a wszystkie pozostałe są niedostępne.

  Większość kursów na platformie e-learningowej WSF działa na zasadzie odblokowywania kolejnego wykładu po obejrzeniu poprzedniego. Pierwszy wykład w danym kursie jest zawsze dostępny, ale kolejne odblokowują się dopiero po uzyskaniu minimum 90% z poprzedzającego. 5. Nie mam hasła dostępu do kursu językowego na platformie Kursy123.pl.

  Skrzynki mailowe mogą potraktować wiadomość z danymi dostępowymi do kursów 123 jako SPAM.
  Należy zatem sprawdzić, czy e-mail z danymi dostępowymi do platformy Kursy123.pl nie znalazł się w folderze SPAMu. Jeśli nie jesteś w stanie odnaleźć tej wiadomości, to skorzystaj z opcji przypominania hasła.

  Aby odzyskać dostęp do platformy Kursy123.pl należy na stronie głównej kliknąć najpierw "Zaloguj się", a potem "Zapomniałem hasła". Wówczas hasło zostanie wysłane ponownie na podany wcześniej adres e-mail.
 6. Jak długo dostępne są wykłady?

  Jeżeli wykład ma ograniczony termin dostępności, informacja o tym pojawi się pod tytułem wykładu.

 7. Kiedy udostępniane są nowe wykłady?

  Nowe wykłady są zazwyczaj udostępniane w kolejne poniedziałki semestru, z pominięciem tygodni, w których wypadają święta państwowe.


  Od tej zasady istnieją jednak następujące wyjątki:

  1. kursy, w których uruchomiona jest funkcja automatycznego udostępniania kolejnego wykładu po obejrzeniu poprzedniego. Wówczas informacja o tym zamieszczona jest na stronie głównej kursu. Stopniowo wszystkie wykłady na platformie e-learningowej będą działały na tej zasadzie, umożliwiając studentom samodzielne przechodzenie całego kursu własnym tempem.

  2. kursy, w których na życzenie Wykładowcy udostępnianie wykładów odbywa się wg odrębnego harmonogramu (np. Gramatyka opisowa prof. M. Posta, Pedagogika ogólna dra A. Kobylarka)

  3. kursy samodzielnie administrowane przez Wykładowców (np. Technologia informacyjna dra R. Ziobro, Technologia informacyjna dr Sycińskiej, Technologia informacyjna mgr Hohensee, Dydaktyka dr Kolankowskiej).

  4. kursy, które są nagrywane na bieżąco; wówczas wykłady udostępniane są najszybciej, jak Wykładowca jest w stanie je nagrać, a administracja platformy opracować je i zamieścić.

 8. Chcę zapisać się na kurs "e-Grammar Component", "e-Coursebook Component", kurs wyrównawczy z gramatyki, albo przejrzeć próbne egzaminy z PNJA.

  Te kursy znajdziesz w sekcji Anglistyka -> Dodatkowe. Dostęp do nich nie jest nadawany automatycznie, ponieważ nie są to kursy obowiązkowe. Dostęp do nich jest otwarty: jeśli chcesz zapisać się do jednego z tych kursów, po prostu kliknij w niego nazwę. Nie trzeba składać w tym celu podania w Dziekanacie. Z kursu możesz się samodzielnie wypisać wg instrukcji poniżej.

 9. Na liście moich kursów mam stare kursy.

  Z niektórych kursów możesz wypisać się samodzielnie. Klikając na „Wypisz mnie z...” w menu administracja/administracja kursu.

  Jeżeli ta opcja jest niedostępna, uprawnienia do danego kursu regulowane są przez Dziekanat WSF. Skontaktuj się wówczas ze swoim opiekunem roku.

 10. Wykład zacina mi się na jednym ze slajdów. 

Najczęstszą przyczyną zacinania się wykładów jest krótkotrwałe zerwanie połączenia z internetem w trakcie oglądania wideoprezentacji. Przy kolejnej próbie odtworzenia wykładu przeglądarka internetowa nie pobiera całości wideo lecz odtwarza jedynie wcześniej pobrany fragment. Aby wymusić ponowne pobranie całości wykładu należy wyczyścić pliki tymczasowe przeglądarki. Filmiki instruktażowe znajdują sie poniżej.

 
   

Ostatnia modyfikacja: piątek, 15 kwiecień 2016, 09:09